על הפסטיבל

אינדינגב 2014- "מלחמות מנצחים בשקט", ובחיוך

 

הציטוט האהוב לעיל,  של יהוא ירון, הוא נר ואור לנתיבתנו, במדינת אינדינגב השוכנת אי שם בדרום הארץ, והלב.
אינדינגב הוא חלום שהפר את כל גבולות המציאות, של כל מה שהכרנו וידענו לפניו. כל מחסום ומניעה, כל כביש סואן ומאיים, שהתנועה הבלתי פוסק בו מאיימת לספח לעצמה עוד ועוד שוליים, עוד טיפוחי נוף, כל אותם הקולות שטורדים את מנוחת דעתנו, ומייעצים לשלול תנועה ועשייה חדשנית, נשמתית, שרוצה לגלות אור חדש ומקורי בעולם, אינם הקול שלנו. הקול של אינדינגב תמיד חיפש את היש ולא את האין, איפה אפשר לעשות, ולהצליח, לחייך ולהפריח עוד חברות ואמונה שיש הרבה טוב קדוש מתחת לכל גרגירי החול הפרודים זה מזה. הרעיון הזה, העולם הקטן והמיוחד שנוצר אי שם במצפה גבולות, וממשיך לחיות במשך שמונה השנים האחרונות, הוא לא פחות מנס. תנועה צנועה, פשוטה, לא טכנולוגית, אלא אנושית. אנושית בלבד, מצליחה לשרוד, להתקיים, ולהתפתח, בתוך עולם הפוך. אוטובוס קסמים שנוסע בין עננים, ומתודלק בצלילים.

מה שהתחיל כמשימה לכיבוש התודעה, להנחלת התרבות העצמאית לנחלות שבטי הארץ, צמח והפך לעץ של חלומות אישיים יותר ופחות, המצליחים לצבוע את השגרה הישראלית ברוח חיובית ועשייה תרבותית עשירה מאין כמוה. וכל זה התאפשר בזכות מארג האנשים המתרחב וגדל של באי הפסטיבל והמשתתפים בו בכל שנה ושנה, שכל אחד ואחד הוא חץ של אור וחן, הנשלח מאותה קשת מגוונת הטוענת אותו בתנופה וכח להמשיך.

הפסטיבל חרט על דגלו מיומו הראשון לקדם יצירה אמנותית שונה, פריפריאלית, מקורית וחשופה, ובכך לרכז כוח בידי קהל מאמינים גדול, היוצר עולם עצמאי של חופש ומוזיקה משוחררת, על רקע המדבר.

כל אחד ואחת, בין אם זהו יומו הראשון, ובין אם הינו אזרח ותיק במדינת אינדינגב, בגן החיות שבו קופים, פילים, חיפושיות ושאר יצורי שמיים וארץ זוכים לכתר ולא לכלוב, הוא אזרח שווה זכויות. וחובתו היא רק חובה אחת. 'תן , ותן לחיות', זו מדינה שבה חוקי המשחק מבוססים על נתינה הדדית, קרובה, בלתי אמצעית, המכבדת כל אחד באשר הוא, היוצא למלחמת הקודש כנגד הבדידות הצרה על כל גבולות, המדינה.

ובמדינת הפסטיבל הזה, יש עוד סוד אחד, כיצד ניתן למלא את חובת האזרחים. כדי לתת באמת, ולאהוב באמת, צריך לצפות. גם על אותם הגבולות הצרים הבודדים. צפיה של טוב, של מבטים רכים ומקבלים, היא כלי המלחמה של כל תושבי המדינה. שבה מנצחים את כל המלחמות, בשקט. בלי ירייה אחת.
מדינת אינדינגב תתכנס גם השנה, במצפה גבולות, לחגוג את נצחון הרוח, בפעם השמינית.

בנוסף להיצע המוזיקלי הפסטיבל משלב גלריות פתוחות, תערוכות ומיצגי אומנות שונים, תחנת רדיו עצמאית, מתחם שבת, מתחם הרצאות וסדנאות, בלוג חי, מתחם ילדים ועוד. במסגרת הפסטיבל, יתארחו השנה למעלה מ-100 הופעות של מיטב האמנים ומשפחות האינדי המקומיות, שיתופי פעולה חד פעמיים, סטים חיים ומגוון עצום של התרחשויות אומנותיות ותרבותיות. במתחם הפסטיבל יפעלו 4 במות במקביל: במת הקוף והפיל המסורתיות ולצידם במת החיפושית ובמת ה inDtronix  שהצטרפו בשנה שעברה.

כחלק מרעיון 'הקוד הפתוח' של הפסטיבל, בקמפיין אינדי?אני! באי הפסטיבל מוזמנים להתבטא וליצור ביטוי ייחודי בתוך קהילת האינדי המקומית, להקים מתחמים עצמאיים ולהוות חלק עיקרי ופעיל בפסטיבל בהצגת אומנות בלב אזור הקמפינג, קישוט המאהלים, להתחפש ולצבוע את המדבר בצבעים חדשים.
אתם יותר ממוזמנים/ות, כחברי קהילתנו , לגלוש באתר ולהשתתף ביצירת התוכן כחלק בלתי נפרד ביצירת הפסטיבל (בין השאר להקה לבחירתכם מבין שלל להקות מובחרות, יצירת תערוכת אמנות חופשית, כתיבת שיר הפסטיבל אשר יתנגן באירוע, הכנת קטעי וידאו ואנימציה ועוד… ), כי הפסטיבל שלנו כמו שהוא שלכם.