כִּבשׂוּשׂ הִיבּרוּ גרוּב ודניאל זמיר

ודניאל זמיר צילום: ענר טאוסיג, יח"צ
היברו-גרוב || שנת הקמה:
פרויקט חלוצי לחקר הגרוב העברי. שמונה יוצרים ירושלמים מנגנים עיבודים ג'אז-אתניים מרגשים לפיוטים עתיקים ולמזמורים מסורתיים, לצד יצירות מקוריות.
כבשוש היברו גרוב מגישים סאונד חם, מחוזק בסקציית נשיפה מעיפה, שמביא פרשנות אוונגרדית מלאת עומק וצבע למנגינות הישנות.
"במוזיקה של כבשוש יש משחק בין החדש והישן, בין הג’אז המשתנה והמתחדש לבין הניגון המסורתי, הקבוע לאורך אלפי שנים...
השיא של החוויה מתרחש כשכל הנגנים מאבדים את עצמם בתוך הקולקטיביות של הנגינה. הניגונים שבוצעו קיבלו עומק ופאר והיו מגוונים בדינמיקה, מקצב וטקסטורה הרמונית" (הלל מאיר, "זקני ציון")
כבשוש מקליטים בימים אלה אלבום בכורה.

גיא רודביץ' – סקסופון
עובד פינצ'ובר – סקסופון
אביב גל – סקסופון
אפי גולדברג – טרומבון
דור בראב – תופים
יפתח קירש – גיטרה
אביתר קירש – בס
דליק סמקאי – פסנתר
הפקה מוזיקלית – דניאל זמיר

דניאל זמיר הוא אחד המוסיקאים המשפיעים והעסוקים ביותר בישראל. זמיר הוא מלחין ונגן סקסופון וירטואוז במה שנקרא “ג’אז יהודי” כאשר הוא משלב מוסיקה יהודית, ג’אז ברמה הגבוהה ביותר, ואלמנטים ממוסיקת עולם. האלבומים של זמיר הם בין אלבומי הג’אז המצליחים ביותר שאי פעם הוקלטו בארץ, וקיבלו ביקורות מרהיבות יחד עם שיאי מכירות (האלבום “אמן” שיצא ב- 2006 נמכר ביותר מ- 12000 עותקים בארץ והפך לאלבום בג’אז הנמכר ביותר בישראל!). זמיר הופיע והקליט עם השמות הגדולים בתעשיית המוסיקה הישראלית, בינהם: אביתר בנאי, ברי סחרוף, אהוד בנאי, יוני רכטר, ועוד. זמיר מופיע כנגן אורח בהופעותיו באירופה וארה”ב של כוכב הרגאי, מתיסיהו. שניהם הופיעו ביחד עם האמן סטינג בהופעתו האחרונה בארץ ב- 2006.
זמיר הקליט ארבעה אלבומים בחברת התקליטים “צדיק” של ג’ון זורן. האחרון שבהם כלל את הנגנים: ג’ואי בארון, אורי קיין, וגרג כהן. זמיר הופיע עם ההרכבים מצדה ואלקטריק מצדה של ג’ון זורן בישראל וגם בארה”ב ונחשב על ידי זורן לאחד מנגני הסקסופון המעניינים והחשובים ביותר של דורנו. זמיר, בן ה-31, זכה בשנת 2010 בפרס ראש הממשלה לקומפוזיטור בתחום הג’אז. הוא המוסיקאי הצעיר ביותר שזכה פרס זה.
ליצירת קשר: דליק סמקאי
כִּבשׂוּשׂ הִיבּרוּ גרוּב ברשת:

אתר ראשי

Facebook

YouTube