רייסקינדר ותקופה חשוכה

רייסקינדר ותקופה חשוכה צילום: יובל אראל
פופ אלטרנטיבי || שנת הקמה: 2009

 

משורר הביט המקומי במופע להקה חדש לרגל האלבום "משהו אחר קרה"

"משהו אחר קרה" הוא אלבומו החדש (והחמישי במספר) של יוצר הפופ האלטרנטיבי רייסקינדר. האלבום, שהופק על ידי רם אוריון (נושאי המגבעת, הפה והטלפיים), מציג מוזיקה ישראלית חדשה ובועטת כפי שמזמן לא נשמעה.

"רייסקינדר" הוא פרוייקט הסולו של אסף עדן, סולן להקת הפאנק רוק הירושלמית "אשכרה מתים", מדריך שיקום בהוסטל לנפגעי נפש ואחד הקולות הבולטים והמקוריים שצמחו בשולי המוזיקה בישראל. במסגרת שנות פעילותו המוזיקלית הספיק עדן להופיע באינסוף מועדונים ברחבי הארץ ולשתף פעולה עם מוזיקאים פורצי דרך כמו "בני המה", "הפה והטלפיים", רם אוריון ועמיר לב. כרייסקינדר עדן מגיש טקסטים נוקבים ומינימליסטים שהפכו להיות סימן ההיכר שלו תוך שהוא עושה שימוש פורץ דרך בסמפלרים, מכונות תופים וגיטרות. בשפתו האותנטית והייחודית, רייסקינדר חוזר על משפט אחד לאורך שיר שלם. חזרה עקבית שכביכול מרוקנת את המשפט מתוכן אך בעצם חושפת את האירוניה והרגש שמסתתרים מאחורי אותה מנטרה קלישאתית ויומיומית.

גם באלבומו החדש כמו בקודמים רייסקינדר עושה שימוש נרחב בדגימות ובלופים בשביל ליצור שירי רוק, פופ ופסיכדליה יוצאי דופן אלא שהפעם ניכרת גם עבודת הגיטרות המשמעותית של אוריון (שהאלבום הוקלט באולפנו הביתי) וחיבה משותפת לאורגני קסיו וכלי הקשה. רייסקינדר מדבר על המצב החברתי באור שונה ובתקופה כזו קולו רלוונטי מתמיד. אחרי שנים בשולי המוזיקה בהם רכש קהל מעריצים אדוק אלבומו זה של רייסקינדר ידבר לקהל רחב יותר. הגיע הזמן שכולם יכירו את אותו הסוד שמסתתר שנים במועדונים קטנים וגורם לאנשים לרקוד, לשיר, לחשוב ולשאול שאלות. "משהו אחר קרה" הוא צלילה לעולמו של אחד הכותבים הישראלים המיוחדים שפועלים כיום, שזכה לכינוי "הסמפלר סונגייטר הישראלי" וכנראה האלבום הפוליטי והפופי ביותר שיצא תחת השם רייסקינדר.

עם אבישג כהן רודריגס - גיטרה, אודי בונן - קלידים ויובל גוטמן - תופים
שם האמן ברשת:

אלבום

Facebook

YouTube