עוד בפסטיבל

לא רק מוזיקה טובה מחכה לכם בפסטיבל. כמו בכל שנה אלו התבלינים שעושים את התבשיל המוזיקלי כל כך טעים!

  • "ארט-ע-זאעכן" הזרוע האמנותית של אינדינגב  משוטטת ברחבי הארץ, אוספת וחוטפת מזכרות, מזכירות, חפצים ותחפושות, כדי לצבוע את פסטיבל אינדינגב ולהעניק משמעות חדשה לכל החוויה. חוויה שמעבר למוזיקה, מעבר לאמנות סטנדרטית. אמנות שמתקשרת ומדברת בגובה העיניים עם כל באי הפסטיבל שגם בהכרח משתתפים ביצירתה. בקרוב פרטים ומידע.
  • מתחם הילדים– באינדינגב דואגים גם לדור העתיד! השנה בפסטיבל, מתחם ילדים מגניב הכולל: סדנאות מוסיקה, פעילויות יצירה, משחק וכיף בחול המדברי
  • מתחם שבת מהות אינדינגב היא לחבר ולקרב אנשים וליצור חברה חסרת גבולות ומחסומים. כחלק מתהליך במתחם יפעל, זו השנה השנייה ברציפות, מתחם שבת בו יערכו סדנאות, שיעורים, תפילות וארוחות משותפות, כל אלו כחלק מהרצון של הפסטיבל לפעול למען קירוב לבבות וערבות הדדית.
  • רדיו הקצה– שיתוף פעולה שכבר הפך קבוע, עם רדיו "הקצה" ומכללת BPM. לאורך כל הפסטיבל נשבר בלייב מהבמות, ספיישלים, אירוחים של אומנים, סשנים חיים, ועוד המון דברים טובים.

אירועים מיוחדים בבמת החיפושית

הפוליטיקה של האינדי בישראל: נתיבים של דיפלומטיה מוסיקלית
ההרצאה עוסקת במשא ומתן שמנהלת קהילת האינדי על גבולותיה של התרבות הישראלית בעת הנוכחית, לאור שינויים בשוק המוסיקה ותהליכי הסתגרות המאפיינים את ישראל ב-20 השנים האחרונות.
רון לוי, חוקר מוסיקה ותרבות עכשווית. דוקטורנט בתכנית ללימודי תרבות, האוניברסיטה העברית בירושלים.

ערס פואטיקה / מילים טבולות בעארק
המשוררת והמייסדת של ערס פואטיקה עדי קיסר, והמשוררת תהילה חכימי, יגיעו להקריא שירה, לדבר על היררכיות שמתחילות בשפה ועל נשים בעולם תרבותי גברי ולבן.
תהיה חאפלה של מילים ומוזיקה מהבית.

"האדמה תיפתח": שלום גד, אביב גדג' וגבריאל בלחסן בבית הכנסת של תלמי אליהו
תלמי אליהו, מושב קטן בחבל אשכול שעבר תהליך מרתק של חזרה בתשובה, הצמיח מתוכו שלושה מוזיקאים יוצאי דופן: גבריאל בלחסן והאחים שלום גד ואביב גדג'. כל אחד מהם מתעסק בדמותו של אלוהים מול האדם המאמין (או לא מאמין, או כבר לא בטוח בקשר לזה) וכל אחד מהם עושה שימוש בחומרים שיש לבית הכנסת להציע. איך מתייחסים השלושה, במילים, בלחן או בביצוע, אל המקום ממנו הגיעו ואותו עזבו? איך חזן משתלב בבארבי? גבריאל בלחסן ואלוהים, מה לכל הרוחות קורה ביניהם? איך המדבר קשור לכל זה? ואיך מסתכלים עליך באקדמיה כשאת רוצה לכתוב תזה על "אלג'יר"?
מרצה: ציפי גוריון

המדריך למוזיקאי העצמאי
משתתפים: רותם בר אור (the Angelcy), נדב לזר, יאיר יונה
מנחה: איל פדר (אפרכסת)
" אז תפסת גיטרה והתחלת לשיר. אז הקמתם להקה. אז יש כבר כמה שירים וחלקם אפילו לא נשמעים כמו חתול בבלנדר, אלא כמו משהו שעוד אנשים עשויים לחבב בטעות. מה עושים עכשיו? איך מתחילים להופיע? עם מי מדברים? למי פונים? מהי משמעות החיים?" (מתוך "המדריך למוזיקאי", נדב לזר, 2010)
שיחה עם שלושה מוזיקאים שיודעים משהו על התעשייה, על האינטרנט, ועל האפשרויות לקדם את עצמך בלי תמיכה של סלקום.

תרבות דרומית או תרבות בדרום
משתתפים: צחי מעשן הזמן, מיכל רומי (עורכת כביש 40), (משתתף נוסף יפורסם בהמשך)
שיחה עם מובילי תרבות בנגב על האתגרים וההזדמנויות המיוחדים לאזור, ועל מה שהופך אותו בשבילם לכר פורה ליצירה.